Інформаційний центр
0(800) 500-500
У Києві 490-88-88 або 521 з мобільного (для абонентів Vodafone)
068 490 08 88 з мобільного (для абонентів Київстар)

 — з питань
Інтернет-банкінгу для приватних осіб

Для клієнтів малого та середнього бізнесу
0 (800) 505-045

Центр технічної підтримки Райффайзен Бізнес Онлайн та Інтернет-банкінгу для суб'єктів господарювання
0 (800) 505-770У Києві: 495-41-40

Режим роботи: понеділок - п'ятниця (08:00 - 19:00).

Інформаційний центр підтримки бізнес-клієнтів з питань валютного регулювання:
0 (800)500-025 Режим роботи: понеділок – п'ятниця (09:00 – 18:00).

Центр цілодобової підтримки з питань еквайрингу
0 (800) 500-738 У Києві: 495-91-91

Центр із врегулювання простроченої кредитної заборгованості
0 (800) 509-900 У Києві: 496 11 46

Інформування осіб про пов'язаність із банком

Центральний офіс
01011, Україна
м. Київ, вул. Лєскова, 9


Райффайзен Лізинг Аваль

Корисні поради

Як оподатковується депозит?

Із 01.08.2014 року доходи фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців у вигляді нарахованих відсотків за банківськими рахунками (депозитними, поточними, картковими) підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) незалежно від суми отриманого доходу:

 • з 01.08.2014 по 31.12.2014 ставка податку становила 15%;
 • з 01.01.2015 по 31.12.2015 ставка податку становила 20% та утримувався військовий збір у розмірі 1,5%;
 • з 01.01.2016 діє нова ставка оподаткування – 18%, військовий збір залишається на рівні 1,5%.

Банк самостійно здійснює утримання та перерахування податку з суми нарахованих відсотків (тобто Клієнту на рахунок зараховуються відсотки за мінусом 19,5%).

Звертаємо увагу, що основна сума банківського вкладу не оподатковується!

Банк як податковий агент зазначає у податковій звітності загальну суму утриманого та сплаченого податку з усіх клієнтів відповідної категорії і за всіма видами рахунків.

Банк не надає контролюючим органам інформацію щодо окремого банківського рахунку та відомості щодо фізичної особи / фізичної особи-підприємця, якому нараховані такі доходи (таким чином, банківська таємниця не розкривається податковим органам).

Доходи фізичних осіб-підприємців у вигляді відсотків, нарахованих за рахунком (депозитним, поточним, картковим), є пасивним видом доходу, що отриманий не в межах підприємницької діяльності, а отже, їх оподаткування здійснюється за загальними правилами, що передбачені для фізичних осіб.

Чи утримує Банк комісію за дострокове розірвання вкладу та яким чином нараховуються проценти?

За видачу суми вкладу протягом першого місяця від дати укладення Договору вкладник додатково сплачує Банку комісію за розрахунково-касове обслуговування розміром 0,5% від суми вкладу.

При достроковому розірванні договору відсотки за депозитом нараховуються у наступному порядку:

- для вкладу «Класичний»: із дати відкриття (або пролонгації) перерахунок відсотків за ставкою для поточного рахунку;

- для вкладу «Ощадний»: із дати відкриття (або пролонгації) перерахунок відсотків за ставкою для вкладу «Універсальний»;

- для вкладу «Бонус» (вклад терміном на 1 місяць із 5-ма пролонгаціями): за всі повні місяці, а також у пільговий період відсотки сплачуються у повному обсязі. В інший термін перерахунок відсотків здійснюється за ставкою для поточного рахунку.

Чи можна отримати офіційну довідку про стан депозитного рахунку?

Так, довідку можна отримати в будь-якому повнофункціональному відділенні Банку.

Якщо довідка необхідна для надання у посольство, рекомендовано звертатися до відділення, в якому відкрито рахунок.

У відділенні необхідно пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та примірник договору.

Згідно з Законом України №1195 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо умов повернення строкових депозитів)» чи дійсно Райффайзен Банк Аваль повертає депозитні вклади достроково?

Вказаним Законом внесені зміни до частини II і III статті 1060 Цивільного кодексу України:

«3. За договором банківського строкового вкладу банк зобов’язаний видати вклад та нараховані проценти за цим вкладом після закінчення строку, визначеного у договорі банківського вкладу. Повернення вкладникові банківського строкового вкладу та нарахованих процентів за цим вкладом, на його вимогу до закінчення строку або до настання інших обставин, визначених договором, можливе виключно у випадках, якщо це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу».

Законом також передбачено, що його положення не застосовуються до договорів банківського строкового вкладу, укладених до набрання Законом чинності.

Таким чином, режим рахунків не змінюється для всіх раніше відкритих депозитів у Райффайзен Банку Аваль, а також у разі відкриття нових вкладів «Класичний», «Ощадний», «Бонус», оскільки згідно з умовами договорів вказані депозити передбачають дострокове повернення вкладів.

Банк продовжує відкриття вкладів «Класичний», «Ощадний», «Бонус» на існуючих умовах (тобто тих, що передбачають дострокове повернення вкладів).

Яким чином можна оформити депозитний вклад у Райффайзен Банку Аваль?

Для цього достатньо звернутися до будь-якого повнофункціонального відділення Банку, надавши такі документи для відкриття депозитного рахунку:

 • паспорт або інший документ, що посвідчує особу, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера (реєстраційний номер облікової картки платника податків) або відповідну відмітку Державної податкової служби в паспорті
 • для нерезидентів – документ, що підтверджує місце проживання фізичної особи; довідку, що підтверджує джерела походження готівкових коштів, у разі внесення готівки.

Якщо місце проживання або місце тимчасового перебування фізичної особи-нерезидента в Україні неможливо визначити згідно з паспортними даними або даними іншого документа, що посвідчує особу, то він може надати до Банку наступні документи:

 • довідку про реєстрацію місця проживання (тимчасового) або місця перебування, яка видається органом реєстрації, посвідка на постійне або тимчасове проживання;
 • довідку житлово-експлуатаційної організації, правління житлово-будівельного кооперативу;
 • довідку про фактичне місце перебування, які видані повноважною (компетентною) особою готелю, кемпінгу, санаторію, будинку відпочинку, мотелю, лікувально-профілактичного чи лікувального закладу тощо;
 • договір про купівлю-продаж житлового будинку (квартири) на території України на ім’я фізичної особи-нерезидента або найм (оренду) житлового приміщення, укладеного між фізичною особою-нерезидентом і власником житлового приміщення та завірений відповідною житлово-експлуатаційною організацією або житлово-будівельним кооперативом (до Банку подається оригінал або нотаріально завірена копія такого документу).

Якщо клієнт займається підприємницькою діяльністю, то відповідно до п.6.1. Інструкції НБУ № 492, необхідно надати до Банку наступні документи:

 • паспорт або інший документ, що посвідчує особу. Фізичні особи-резиденти додатково мають пред'явити документ, виданий контролюючим органом, що засвідчує їх реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
 • фізична особа, яка займається підприємницькою діяльністю, зобов'язана також подати до Банку копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що містить відомості про фізичну особу, яка займається підприємницькою діяльністю.

Зателефонуйте на гарячу лінію Інформаційного центру за номерами: 0 800 500 500 (безкоштовно по Україні зі стаціонарних телефонів), (044) 490-88-88 (дзвінки на міський номер – згідно з тарифами оператора) або 521 (для абонентів МТС) – та призначте зустріч на оформлення вкладу у відділенні. Таким чином, у призначений час Вам не потрібно буде чекати в черзі.

Як здійснюється контроль за станом рахунків?

Контролювати стан рахунків найзручніше за допомогою Інтернет-банккінгу «Райффайзен Онлайн» для приватних осіб, доступ до якої надається безкоштовно.

Ви можете підключити послугу SMS-інформування щодо операцій із депозитами для фізичних осіб шляхом підписання у відділенні Банку відповідної заяви. SMS-інформування здійснюється за всіма операціями на суму від 10 UAH, 1 USD/EUR щодо строкових депозитів «Ощадний», «Класичний», «Бонус» та по вкладу «Універсальний». Послуга надається безкоштовно.

Як здійснити пролонгацію (продовження терміну вкладу)?

Якщо вклад було відкрито з пролонгацією, він автоматично пролонгується на наступний день після закінчення терміну дії договору. При цьому за вкладом встановлюється процентна ставка, яка діє у Банку для даного типу договору на момент продовження.

Якщо вкладник бажає відмінити пролонгацію, йому необхідно звернутися у відділення Банку із заявою про відміну пролонгації. Якщо вклад відкрито без пролонгації, вкладник може звернутися у відділення до закінчення строку дії вкладу та встановити автоматичну пролонгацію.

У разі, якщо вклад було відкрито без пролонгації або ви скасували пролонгацію, після закінчення строку вкладу кошти будуть перераховані на поточний рахунок вкладника, зазначений у договорі про вклад.

Яким є порядок оформлення довіреності на розпорядження вкладом?

Довіреність на розпорядження вкладом може бути оформлена:

 • безпосередньо у відділенні Банку:
  • комісія становитиме 50 грн (у т. ч. ПДВ) за оформлення 2 довіреностей – одночасно для депозитного та поточного рахунку для виплати відсотків;
  • 100 грн (у т. ч. ПДВ) – якщо оформлюється довіреність тільки для поточного рахунку;
  • безкоштовно, якщо йдеться про довіреність на внесення готівкової іноземної валюти на поточний/вкладний рахунок фізичної особи для погашення кредиту / поповнення депозиту;
 • у нотаріуса (обов’язково із зазначенням переліку операцій, номера депозитного та поточного рахунку для виплати відсотків, що вказані у договорі на вклад, та суми вкладу).

За необхідності оформлення довіреності у нотаріуса, будь ласка, дізнайтеся про всі деталі у співробітників Банку.

Чи співпрацює Банк із Фондом гарантування вкладів фізичних осіб?

Райффайзен Банк Аваль є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (свідоцтво № 112 від 02.09.1999р.). Фонд гарантує компенсаційні виплати за вкладами фізичних осіб у повному обсязі, але не більше 200 000 UAH (рішення адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 27 від 21.08.2012 р. «Про збільшення розміру відшкодування коштів за вкладами» зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 1452/21764 від 29 серпня 2012 р.). Виплатою сум, що перевищують граничну, займається безпосередньо ліквідатор банку-учасника.

Коли необхідно здійснити перший внесок на вклад?

Перший внесок на вклади «Класичний» та «Бонус» необхідно здійснити упродовж 7 днів із дати відкриття вкладу.

На вклади «Ощадний» та «Універсальний» – упродовж 30 днів із дати відкриття вкладу.

Якщо перший внесок не буде здійснений у вказані строки, рахунок автоматично закривається.

Як поповнити вклад?

Поповнення вкладу може бути готівковим або безготівковим.

Поповнити готівкою вклади «Ощадний» або «Універсальний» можна у касі будь-якого відділення Райффайзен Банку Аваль.

Без комісії здійснити готівкове поповнення вкладу «Універсальний» можна у відділенні, де був відкритий рахунок. При поповненні даного вкладу в іншому відділенні комісія складає 0,7% від суми поповнення, але не менше 5 грн., 1 дол.США/евро.

Готівкове та безготівкове поповнення вкладу «Класичний» можливе лише під час пільгового періоду* (7 днів після пролонгації договору) у будь – якому відділенні Банку.

Безготівкове поповнення вкладу «Класичний» здійснюється у будь – якому відділенні Банку виключно з поточного рахунку, відкритого в Райффайзен Банку Аваль (МФО 380805). Без комісій.

Безготівкове поповнення вкладу «Ощадний» можливе у тому числі шляхом:

 • оформлення договору постійного доручення на автоматичне поповнення вкладу із поточного або карткового рахунку;
 • платіжної картки, емітованої Райффайзен Банком Аваль, через мережу Центрів самообслуговування Банку;
 • системи «Райффайзен Онлайн».

Безготівкове поповнення вкладу «Універсальний» без комісій можна здійснити при поповненні:

 • з власного карткового рахунку через Центри самообслуговування;
 • з використанням постійного доручення, або через систему «Райффайзен Онлайн»;
 • із власного поточного рахунку «Для виплат».

Поповнення вкладу «Універсальний» з інших рахунків здійснюється з комісією – 1% від суми поповнення

*Пільговий період – це період упродовж 7 днів після пролонгації вкладу, під час якого можна:

 • отримати частину вкладу без розірвання договору, будь-яких комісій та штрафних санкцій;
 • поповнити вклад «Класичний» (в інший період поповнення не передбачено).

Чи може інша особа поповнити рахунок фізичної особи-резидента?

Інша особа може поповнити рахунок в національній валюті на будь-яку суму.

Якщо депозит відкрито в іноземній валюті, то поповнити такий рахунок готівкою може виключно його власник або інша особа за довіреністю (довіреність для поповнення депозитів оформлюється безкоштовно у відділенні Банку).

Яким чином клієнт отримує суму вкладу та відсотки?

Суму вкладу (дійсно для усіх типів вкладів) та нараховані відсотки можна отримати:

 •    готівкою у будь-якому відділенні Райффайзен Банку Аваль;
 •    здійснивши безкоштовне налаштування постійного доручення на автоматичний переказ відсотків або суми вкладу з поточного рахунку «Для виплат» на власний картковий рахунок;
 • переказавши кошти за лічені хвилини з поточного рахунку «Для виплат» або з вкладу «Універсальний» на власний картковий рахунок за допомогою системи «Райффайзен Онлайн» та отримати кошти в банкоматі.

При частковому або повному знятті коштів із вкладу «Універсальний» утримується комісія:

 •     за умови зняття готівки з рахунків відкритих у гривні - 1% від суми, але не менш ніж 25 грн;
 •     за умови зняття готівки з рахунків відкритих в іноземній валюті:

-   у відділенні, де було відкрито вклад: 1 дол.США / євро;

-   у будь-якому іншому відділенні Райффайзен Банку Аваль - 1% від суми, але не менш ніж 1 дол.США / євро.

 

 • за безготівкове перерахування грошових коштів із вкладу на вимогу «Універсальний» на власний поточний рахунок «Для виплат»:

- у гривні  -  1% від суми, але не менш ніж 25 грн;

- в іноземній валюті  - 1 дол.США / євро;

 •     за безготівкове перерахування грошових коштів із вкладу на вимогу «Універсальний» на власний картковий рахунок у відділенні Банку комісія складає 5 грн, 1 дол.США/євро;
 •    без комісій безготівкове перерахування на власний картковий рахунок із вкладу «Універсальний» можна здійснити за допомогою системи «Райффайзен Онлайн»

Якщо сума вкладу та відсотків за ним до видачі перевищує 5 тис. дол. США або еквівалент цієї суми в іншій валюті, її необхідно замовити заздалегідь (за 2 банківські дні).

Для здійснення замовлення необхідно особисто звернутися до відділення Райффайзен Банку Аваль та подати відповідну заяву, або за наявності картки ідентифікації клієнта* замовити необхідну суму, зателефонувавши до Інформаційного Центру Банку.

*Для отримання картки ідентифікації клієнта необхідно попередньо звернутися до відділення Банку, маючи при собі паспорт та ідентифікаційний код.

Які бонуси передбачено для власників пакетів послуг?

Для смартфонів

Показники Банку*

на 30 червня 2018 р.
млрд грн
Статутний капітал6,15
Капітал9,29
Активи68,41

* згідно з МСФЗ(неаудована)

Курси валют

Райффайзен Банк Аваль*НБУ*
 куп.прод.**
$28,10028,470
32,85033,350
Руб.0,3580,365

* станом на 01.10.2020 10:24

** у т.ч. застосовуються для погашення валютних кредитів у центрах самообслуговування

 
$28,310500
33,164300
10  Руб.3,617800

* станом на 01.10.2020 10:29

** у т.ч. застосовуються для погашення валютних кредитів у центрах самообслуговування

Курси валют в Raiffeisen Online*
 куп.прод.
$28.12028.450
32.87033.330

* станом на 01.10.2020 10:25

$/€ 0,8536
€/$ 1,1714

Крос-курси НБУ

Корисні посилання